SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ 1 YILDA 16 ANA PROJEDEN 6 PROJEMİZİ TAMAMLADIK

Admin 21 Temmuz 2020 Programlar -A+
SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ 1 YILDA 16 ANA PROJEDEN 6 PROJEMİZİ TAMAMLADIK


Göreve başladığımız ilk aylarda ÜCRETSİZ Kapalı Çocuk Oyun Alanını hizmete açtık. Ardından Akıllı Otobüs Durakları, Sinanpaşa Medresesi Yeni Nesil Girişimcilik Merkezi, Babasultan Parkı, Engelsiz Yaşam Alanı ve Kozdere Çamlığı Mesire Alanı projelerimizi tamamladık.

Geleceğimizin teminatı evlatlarımızın rahatça oyun oynayabilmeleri ve ailelerinin de dinlenip çay içebilecekleri ÜCRETSİZ Çocuk Oyun Alanımızı tamamladık ve vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve beğenisiyle mutlu olduk. Ardından otobüs ve minibüs duraklarımızı yenileyerek modern ve konforlu Akıllı Otobüs Duraklarımızı 5 farklı noktaya yerleştirdik. Vatandaşlarımız kışın soğuktan ve yağıştan, yazın da sıcaktan etkilenmeden klimalı, kapalı bir ortamda araçları beklerken aynı zamanda kitap okuma, telefonlarını şarz etme ve engelli kardeşlerimiz için de akülü araçlarını şarz etme olanaklarına sahip oldular.

İlçemize Osmanlı’nın ilk başşehri diyoruz ve bunu ön plana çıkaracak tarihi mekanların başında yer alan Sinanpaşa Medresesine de hayat verdik. Orada BEBKA ile yaptığımız ortak bir proje ile Sinanpaşa Medresesi Yeni Nesil Girişimcilik Merkezimizi faaliyete geçirerek, kadınlarımıza ve gençlerimize girişimcilik eğitimlerine başladık.
Seçim Beyannamemizde söz verdiğim bir diğer proje ise her Yenişehirlinin hayatında en az bir kez gittiği, merdivenlerinden koşarak çıktığı ilçemizin en sevilen parkı Babasultan Parkının tadilatı Bursa Büyükşehir Belediyemiz tarafından tamamlanarak sosyal donatı alanları oluşturuldu. Her birimizin birer engelli adayı olduğumuzu bizler hiç unutmadık ve engelli kardeşlerimiz için Engelsiz Yaşam Merkezimizi yeniden hayata geçirdik.

Ve son olarak, benim en çok önem verdiğim konulardan biri olan ilçemizin oksijen deposu Kozdere Çamlığı Mesire Alanı projesiydi. Çok şükür Rabbim bu günleri görmeyi nasip etti. Bu mekan hepimiz için çok önemli. Orman Bakanlığından 29 yıllığına kiraladığımız 115 dekar mesire alanımızda 1 adet kır lokantası, çocuk parkı, mescit, kamelyalar, yürüyüş yolları, otopark, tuvaletler ve spor aletleri ile ilçemize büyük ve modern bir mesire alanını kazandırdık. İlçemizin en büyük yeşil alanlarından biri olan Kozdere Çamlığının ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Rabbim bizlere hayırlı işler yapmayı nasip eylesin.